Hokejisté hlásí pro generálku na MS deset posil z NHL

V nominaci domácích hokejistů na České hry v Brně je deset posil z NHL. Ve výběru kouče Radima Rulíka pro generálku před mistrovstvím světa v Praze jsou brankáři Petr Mrázek z Chicaga, Karel Vejmelka z Arizony, Lukáš Dostál s obráncem Radkem Gudasem z Anaheimu, další bek Jan Rutta s útočníkem Filipem Zadinou ze San Jose a další forvardi Ondřej Palát s Tomášem Noskem z New Jersey, Dominik Kubalík z Ottawy a Radim Zohorna z Pittsburghu. Rulík to oznámil na tiskové konferenci v Praze.

V přípravě na domácí MS nepokračují brankáři Dominik Frodl, Lukáš Klimeš a Jakub Málek, obránci Andrej Šustr, Filip Pyrochta a Jakub Galvas a útočníci Tomáš Filippi, Jakub Rychlovský a Matyáš Kantner. Ještě před duely se Slovenskem v minulém týdnu skončil kvůli zranění bek Petr Zámorský.

»Včera jsme to rozhodli. Rozhodování nebylo úplně jednoduché, protože máme za sebou šest přípravných utkání a všechna jsme vyhráli. Po vítězných zápasech je vždy těžší někoho škrtat, než kdyby se prohrálo,« uvedl Rulík.

»Vždycky na to může být diskuze, někomu se to bude více pozdávat, jinému méně. Všichni odvedli dobrý výkon, ale čeká nás obrovsky těžká akce. Kvalita hráčů rozhoduje a bylo dostatek tréninků a zápasů na to, aby se náležitě ukázali. Věříme, že pro ten kemp teď zůstává zase o něco větší kvalita. Ještě budeme zužovat, to vše přináší logicky i to, že některé hráče vyřazujeme,« dodal Rulík.

V kádru je aktuálně 32 hokejistů – tři brankáři, devět obránců a dvacet útočníků. »Je jich tolik, protože tolik hráčů bojuje o šampionát,« řekl zkušený kouč. Rulík ještě osloví kandidáty z finálové série extraligy mezi Třincem a Pardubicemi, která skončila v neděli večer.

»Všichni víme, že finále skončilo teprve včera pozdě v noci. Dnešek a zítřek si dáváme na to, abychom hráče, které máme vytipované, kontaktovali, zda jsou v pořádku, aby nás případně doplnili. Zatím jen nevíme časovou osu, zda od středy, případně čtvrtka. Bude to na základě domluvy s jednotlivými hráči, pak bychom jejich nominaci zveřejnili. Uvažujeme o pěti šesti jménech, možná méně, uvidíme podle jejich stavu. Teď to nedokážu odhadnout,« vysvětlil Rulík.

Češi vstoupí do závěrečného turnaje Euro Hockey Tour, který se bude hrát pod názvem Betano Hockey Games, ve čtvrtek proti Finsku od 18.00. O víkendu je čekají zápasy od 16.00: v sobotu proti Švédsku a v neděli proti Švýcarsku. Ve Winning Group Areně se sejde Rulíkův výběr v úterý.

Všechny hráče z dnešní nominace bude mít od začátku k dispozici. »Všichni jsou už tady (v Česku) přitakal Rulík. A má už představu o jejich vytížení. »Kluci ze zámoří odehrají alespoň dva zápasy. U těch hráčů, které už z kempu známe, může dojít k tomu, že odehrají jen jeden. Nastoupí ale všichni. Informace o nasazení gólmanů tradičně zveřejníme až před zápasem,« řekl Rulík.

(koz, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy