Home Sport Hokejová Sparta má univerzála z Kanady

Hokejová Sparta má univerzála z Kanady

Hokejová Sparta angažovala Kanaďana Stephena Harpera, který dosud hrál na Slovensku za Nitru. Osmadvacetiletý hráč je schopen nastupovat na křídle, ve středu útoku i v obraně. Pražané informovali o jeho příchodu na klubovém webu.

»Stephena jsme měli vytipovaného už delší dobu. Vzhledem k rozsáhlé marodce, dlouhodobým zraněním a zejména náročnému závěru sezony jsme o něho stáli, protože mezi jeho přednosti patří nejen produktivita, ale také univerzálnost,« uvedl šéf sportovního úseku Tomáš Divíšek.

Ve slovenské extralize nasbíral Harper v této sezoně v 28 zápasech 14 gólů a 16 asistencí. »Umí se dobře pohybovat v předbrankovém prostoru, je to velice kvalitní bruslař a dokáže být na ledě pro soupeře hodně nepříjemný. Podle mého názoru by to měl být vynikající hráč pro play off,« řekl Divíšek.

V Evropě působí Harper druhou sezonu. Minulý ročník strávil v německé lize v Düsseldorfu. V zámoří si v juniorské OHL zahrál i s nynější hvězdou NHL Connorem McDavidem v dresu Erie Otters. Později si vyzkoušel i nižší soutěže ECHL a AHL.

(čtk)

FOTO – hcsparta.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here