Kůň na pardubickém závodišti vběhl mezi diváky, dva lehce zranil

Na pardubickém dostihovém závodišti dnes vběhl kůň, který ztratil jezdce, do prostoru s diváky a zranil čtyři lidi. Ženu a dítě sanitka převezla do nemocnice. Další muž byl ošetřen na místě, jeden zraněný se k ošetření vydal sám, řekla ČTK mluvčí krajské policie Markéta Janovská. Policisté případ vyšetřují, podle mluvčí Dostihového spolku Kateřiny Anny Nohavové jde o nešťastnou událost.

»Jednu osobu dětského věku jsme s lehkým zraněním horní poloviny těla transportovali do pardubické nemocnice. Jela v doprovodu matky,« řekla ČTK mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Alena Kisiala.

Policie mimo jiné zjišťuje, zda diváci stáli na místě, které k tomu bylo určené. Policejní mluvčí vyzvala svědky, kteří mají fotografie a videozáznamy z události, aby se přihlásili a poskytli je policii.

»Kůň přeskočil plot a vběhl před tribuny. Je to nešťastná náhoda. Cílová rovina je od prostoru před tribunami oddělená bariérou, živým plotem, za ním ulička a za ní ještě klasický plot. Ten kůň toto vše stačil přeskočit. Kdyby měl jezdce, tak by se to nestalo,« uvedla Nohavová.

Podle ní nikdo z Dostihového spolku nepamatuje, že by se podobná událost na závodišti stala. Proto zatím neuvažuje o změně zabezpečení návštěvníků. »Nestala se žádá chyba nebo závada, byla to zcela mimořádná a nešťastná událost,« řekla Nohavová.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy