Mistrovský Třinec protáhl bodovou sérii a dotahuje se na druhou Spartu

Mistrovský válec se začíná pomalu rozjíždět. Po vzoru dieselového motoru. Oceláři Třinec po katastrofálním startu do sezony nacházejí pevnou půdu pod nohama a potvrdili to i v dnešním duelu 24. extraligového kola, kdy doma zdolali díky vynikající první třetině České Budějovice 3:2. V tabulce sice stále zůstávají třetí, ale pozor – na druhou Spartu, jež ve čtvrtek prohrála v Hradci Králové 1:2, ztrácejí již jen dva body a navíc mají zápas k dobru.

Třinečtí vedli v 19. minutě již o tři góly zásluhou tref Daniela Voženílka, Tomáše Kundrátka a Viliama Čacha. Paradoxem je, že Slezané v posledních pěti duelech pokaždé prohráli první třetinu, ačkoli se chlubí sérií šestnácti utkání, v nichž dodovali a z toho třináct vyhráli. Dnes jim navíc vyšel start do zápasu, čímž vyslyšeli přání trenérů o koncentraci od prvních minut.

Naopak jim tenokrát nevyšel další průběh duelu, který stačili hosté zdramatizovat zásluhou přesných střel Jana Ordoše a Matěje Tomana. Více toho ale Motor nestihl a mistrovský celek se relativně v pohodě ubránil.

»I když jsme první třetinu vyhráli 3:0, začátek nebyl z naší strany ideální. Soupeř výborně bruslil, měl tam nějaké šance. Uklidnily nás naše góly, ale i za stavu 3:0 byl zápas vyrovnaný až do konce. Jsou to důležité body proti kvalitnímu soupeři,« zhodnotil duel Vladimír Országh, asistent vítězného týmu.

Jeho protějšek Jiří Hanzlík k tomu dodal: »Měli jsme relativně slušný vstup, dobré tři minuty. Pak přišla ztráta puku, domácí využitá šance a na konci třetiny se to opakovalo. Druhá ztráta, další gól a pak ještě jeden. I přes slušný obrázek hry jsme pokračovali za stavu 0:3, Oceláři jsou tým, který tyhle výsledky umí hrát. Měli jsme snahu, šance, zdramatizovali závěr, ale nepodařilo se nám korigovat. Třinec si to pohlídal.«

Ve všech čtyřech dnešních duelech pokaždé uspěly domácí týmy za tři body. Stejným výsledkem jako v Třinci skončil duel Olomouce s libereckými Bílými Tygry. Na Kladně a v Plzni dokonce domácí gólmani udrželi čistá konta.

Na západě Čech udržel nulu Dominik Pavlát a domácí se proti trápící se Mladé Boleslavi, jež je poslední, trefili hned pětkrát. To strážce kladenské svatyně Adam Brízgala si kromě čistého konta připsal i asistenci na poslední gól Suchého, což je jistě také malá kuriozita. Větší radost ale mají Středočeši jistě z toho, že dnes ukončili více než měsíční čekání na vítězství.

* * *

Rytíři Kladno – HC Verva Litvínov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Pytlík (Smoleňák, Klepiš), 35. M. Procházka (Dotchin, Melka), 59. Kusý (Babka, Brízgala). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Klouček, Šimánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 2493.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Klimek (Rašner, Nahodil), 8. Macuh (Kunc, Sirota), 42. Kunc (Anděl) – 3. Birner (Bulíř, J. Vlach), 48. Ivan (Filippi). Rozhodčí: Obada, Vrba – Lhotský, Hynek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 4103.

HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Rekonen (Söderlund, Zámorský), 29. Pour (Laakso, Holešinský), 40. Holešinský (Pour, Rekonen), 49. Schleiss (Zámorský, Lev), 52. Rekonen (Holešinský, Laakso). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Zíka. Vyloučení: 5:8, navíc Houdek – Jánošík oba 5 min., Lantoši 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 3469.

HC Oceláři Třinec – Banes Motor České Budějovice 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. D. Voženílek (Pánik), 17. Kundrátek (Doktor, M. Roman), 19. Čacho (Marinčin) – 38. Ordoš (Gulaš), 55. Toman (Kachyňa, M. Doudera). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Blažek, Lederer. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 3779.