Nejhorší výkon v sezoně. Staněk skončil na MS až jedenáctý

Koulař Tomáš Staněk obsadil na halovém mistrovství světa jedenáctou příčku. V Glasgow zapsal jen 20,31 metru, což byl jeho nejhorší výkon v sezoně. Zaostal o více než metr za svým letošním maximem a do užšího osmičlenného finále nepostoupil. Scházelo mu 42 centimetrů. Soutěž tak pokračuje bez něj.

Český rekordman Staněk v hale, kde před pěti lety získal evropský bronz, začal přešlapem. Ve druhém pokusu poslal kouli do vzdálenosti 20,15 metru a zařadil se na průběžnou sedmou příčku. Soupeři ho pak ale odsunuli až na dvanácté místo, takže před svým třetím pokusem český rekordman věděl, že se musí zlepšit, aby mohl pokračovat. Přidal šestnáct centimetrů, ale to znamenalo jen posun na desátou příčku a jistotu vyřazení. Ve zbytku třetího kola ještě o místo klesl.

Staněk má bronz z HMS z roku 2018, ale jinak se mu na globální akci v hale ani v minulosti příliš nedařilo. Dnešní jedenáctá příčka je jeho druhým nejlepším umístěním z pěti startů na HMS.

Jako první si medaile na šampionátu v Glasgow rozdělily koulařky. Zlato získala Kanaďanka Sarah Mittonová, která výkonem 20,22 metru porazila o tři centimetry kometu této sezony Yemisi Ogunleyeovou z Německa. Bronzová medaile zbyla na úřadující světovou šampionku pod širým nebem Chase Jacksonovou z USA (19,67), jež loňský titul v Budapešti získala pod dívčím jménem Ealyová.

Výškařský souboj tentokrát ovládla Australanka Nicola Olyslagersová. Napotřetí překonala 199 centimetrů a porazila i obhájkyni titulu Jaroslavu Mahučichovou z Ukrajiny. Ta se zastavila na 197 centimetrech. Stříbrná olympijská medailistka a třetí žena loňského MS Olyslagersová získala první velké zlato.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy