Sáblíková je po operaci kotníku a předčasně ukončila sezonu

Rychlobruslařka Martina Sáblíková podstoupila ve středu operaci poraněného levého kotníku a předčasně ukončila sezonu. Trojnásobná olympijská vítězka, která minulý týden obhájila na mistrovství světa v Calgary bronzové medaile na tratích 3000 a 5000 metrů, se tak nepředstaví na březnovém světovém šampionátu ve víceboji v Inzellu. O operaci informovala Sáblíková v tiskové zprávě.

Šestatřicetiletá reprezentantka měla problémy několik týdnů, s omezením absolvovala závěr Světového poháru i hlavní akci sezony MS na jednotlivých tratích.

»Po příjezdu do Québecu (na SP) jsem začala mít problémy s bruslí, na nártu se mi začala tvořit boule. Ze začátku to bylo celkem v pohodě, (nohu) jsem utáhla a nějak se to ustálilo. Nicméně v Calgary už to bylo horší a týden před mistrovstvím jsem na led chodila jen jednou za dva dny,« řekla Sáblíková v nahrávce pro média.

V průběhu šampionátu v Calgary se zranění výrazně zhoršilo. Po závodu na 3000 metrů Sáblíkové noha otekla. »Před pětkou jsem na led šla jen na chvilku. Po závodě se to opět zhoršilo,« popsala svěřenkyně trenéra Petra Nováka. Při pondělním návratu do Česka měla problémy vůbec chodit. »Musela jsem se opírat o kufry,« přiznala.

Už z Kanady si domluvila středeční vyšetření v novoměstské nemocnici u primáře ortopedického oddělení Jaroslava Pilného, který se dopředu připravil na možnost, že bude muset akutně na operaci. »Což se bohužel potvrdilo. Hned dopoledne mě odoperoval,« řekla Sáblíková a Pilnému poděkovala za rychlou reakci. »Všichni v nemocnici se o mě skvěle starali. Jsem dva dny po zákroku a můžu pomalu začít s protahováním,« řekla.

Podle Pilného byl základem problémů jazyk brusle, který Sáblíkovou tlačil. »Došlo k podráždění šlachy, která je v normálních podmínkách krytá určitou povázkou, takovým futrálkem. Vytvořil se tam synoviální váček, který poté dráždil. Následně došlo k odumření části kůže, kterou jsme museli vyříznout, vše vyčistit a udělat plastiku šlachy,« popsal Pilný zákrok a vyjádřil obdiv, že Sáblíková s takovými problémy zvládla odjet závody. »Myslím si, že odjet dva špičkové závody s takovým nálezem je nadlidský výkon. Muselo ji to bolet jako kráva,« řekl.

Česká rychlobruslařská hvězda tak musela zrušit plánovaný poslední start v sezoně – MS ve víceboji v Inzellu. »Je mi to líto, protože se tam chystalo hodně českých fanoušků, ale nešlo to udělat jinak,« uvedla Sáblíková. Podle Pilného by měla být zdravotně v pořádku za čtyři až pět týdnů.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy