Home Zahraničí Američané čím dál víc pochybují o Bidenově duševní kondici

Američané čím dál víc pochybují o Bidenově duševní kondici

FOTO - síť X

Většina amerických občanů se domnívá, že americký prezident Joe Biden ztrácí své duševní schopnosti. Svědčí o tom výsledky sociologického průzkumu, které zveřejnila výzkumná organizace Rasmussen Reports.

Až 59 % respondentů se domnívá, že americký vůdce »postupem času stále více ztrácí svou mentální ostrost«. S tímto tvrzením nesouhlasilo 33 % respondentů. Průzkum také zjistil, že »většina Američanů podezírá média ze snahy zakrýt prezidentův úpadek kognitivních schopností«, napsala Rasmussen Reports.

Statistická chyba výsledků průzkumu činí 3 p.b. Průzkum byl proveden ve dnech 28.-30. ledna. Zúčastnilo se ho 943 lidí, kteří se hodlají zúčastnit prezidentských voleb v USA v roce 2024.

Biden je nejstarším prezidentem USA v historii. Debata o tom, zda by měl vzhledem ke svému pokročilému věku usilovat o znovuzvolení, se mezi republikány i demokraty vyostřuje. Někteří Bidenovi spolustraníci ho veřejně vyzývají, aby se z další účasti na volební kampani stáhl. Na konci případného druhého prezidentského období v roce 2029 bude Bidenovi 86 let.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here