Byl zahájen nový přímý let mezi čínským městem Ning-po a Budapeští

Letadlo Boeing B787-9 Dreamliner společnosti Shanghai Airlines, dceřiné společnosti China Eastern Airlines, bylo v pondělí večer slavnostně uvítáno na Mezinárodním letišti Ference Liszta v maďarském hlavním městě Budapešti.

Společnost China Eastern Airlines zahájila přímou leteckou linku mezi východočínským městem Ning-po a Budapeští.

»Díky společnosti Shanghai Airlines budou od července mezi Ning-po a Budapeští létat dva lety týdně,« řekl na tiskové konferenci na letišti státní tajemník pro bilaterální vztahy maďarského ministerstva zahraničních věcí a obchodu Tamas Menczer.

Přímou linku s Budapeští mají zatím celkem čtyři velká čínská města, a to Peking, Šanghaj, Ning-po a Čchung-čching.

Menczer vyzdvihl význam města Ning-po, které má téměř 10 milionů obyvatel a nachází se v provincii Če-ťiang, jež je jedním z nejbohatších regionů Číny.

Maďarský státní tajemník zdůraznil význam vztahů mezi Maďarskem a Čínou, které byly za posledních 11 let povýšeny na úroveň »komplexního strategického partnerství«.

Podle Menczera se Maďarsko stalo hlavní destinací pro čínské investory ve střední a východní Evropě.

Čchiou Ťie, generální ředitel budapešťské pobočky společnosti China Eastern Airlines, připomněl, že tento let je vůbec první mezikontinentální linkou mezi Ning-po a Budapeští bez mezipřistání.

»Jsem přesvědčen, že nová linka mezi Ning-po a Budapeští bude hrát aktivní roli ve spolupráci a rozvoji v mnoha oblastech mezi našimi dvěma národy,« řekl.

Čchiou prohlásil, že společnost China Eastern Airlines plánuje »velmi brzy« zvýšit počet přímých letů ze Šanghaje o další dva.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy