Čína bude spolupracovat s OSN na řešení globálních problémů

Čína je připravena spolupracovat s Organizací spojených národů (OSN) na řešení globálních problémů, uvedl v pátek čínský premiér Li Kche-čchiang během setkání s předsedou 77. zasedání Valného shromáždění OSN Csabou Korosim.

»Čína je připravena spolupracovat se všemi stranami na dodržování cílů a zásad Charty OSN, základních norem mezinárodního práva a mezinárodních vztahů, na podpoře ekonomické globalizace a multipolarizace světa a na udržení světového míru a stability,« uvedl Li.

Jako zakládající člen OSN a stálý člen Rady bezpečnosti bude Čína nadále aktivně podporovat činnost OSN a podílet se na ní, posilovat koordinaci a spolupráci v oblastech, jako je udržitelný rozvoj, změna klimatu, vodní zdroje a reforma OSN.

Li uvedl, že Čína je obráncem a účastníkem stávajícího mezinárodního řádu a příjemcem a podporovatelem globální otevřenosti. »Bez ohledu na to, jak se změní mezinárodní situace, bude Čína neochvějně sledovat cestu mírového rozvoje, držet se základní státní politiky reforem a otevírání se, prosazovat otevřenou strategii vzájemného prospěchu a výsledku, který je výhodný pro všechny, prosazovat společné hodnoty míru, rozvoje, spravedlnosti, demokracie a svobody pro celé lidstvo, rozvíjet se prostřednictvím rozsáhlé mezinárodní výměny a spolupráce a také poskytovat nové příležitosti pro světový rozvoj,« dodal.

Korosi uvedl, že OSN doufá v prohloubení přátelství a posílení spolupráce s Čínou s cílem společně řešit politické, hospodářské, ekologické, vodohospodářské a humanitární krize, kterým dnešní svět čelí, dosáhnout udržitelného rozvoje a podpořit změny založené na vědeckých rozhodovacích mechanismech. »OSN si váží čínské podpory práce OSN a těší se, že Čína bude i nadále hrát větší roli v mnoha aspektech,« uvedl.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy