Čína zlepší domácí péči o seniory

Čína nabídne starším lidem, kteří využívají domácí péči, lepší služby, protože většina čínských seniorů dává přednost pobytu doma, uvedl v pátek ministr pro civilní záležitosti Lu Č‘-jüan na okraj probíhajících »dvojího zasedání«.

Ministerstvo podle něj pomůže upravit životní podmínky v domácnostech tak, aby se starším lidem žilo snadněji, bude vyvíjet domácí inteligentní pečovatelská lůžka a nabízet služby »od dveří ke dveřím«, které starším lidem pomohou s jídlem, úklidem, léky a koupáním.

Je obzvláště nutné vytvořit systém návštěv a péče o seniory žijící v domácnosti a osamělé seniory, uvedl Lu a dodal, že se také bude intenzivně rozvíjet komunitní péče o seniory, aby »senioři mohli využívat pohodlné služby přímo u svého prahu«.

Podle ministra dosáhl počet obyvatel Číny ve věku 60 let a více do konce roku 2023 297 milionů, což představuje 21,1 % celkové populace země.

»Dvojí zasedání« označuje výroční zasedání Všečínského shromáždění lidových zástupců a Národního výboru Čínské lidové politické poradní konference.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy