Čínské MZV: Mezinárodní společenství už dlouho vidí, že Spojené státy jsou ve skutečnosti »falešná lidská práva, skutečná hegemonie«

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí (MZV) Wang Wen-pin na pravidelné tiskové konferenci řekl, že Spojené státy rok co rok vymýšlejí takzvané »zprávy o lidských právech« a obsah související s Čínou je plný politických lží a ideologické zaujatosti. Čína je s tím silně nespokojená a rozhodně se staví proti tomu.

»Jaká je situace v oblasti lidských práv v Číně? Největší slovo k tomu mají Číňané. Vyřešili jsme problém absolutní chudoby, rozvinuli jsme lidovou demokracii v celém procesu a vybudovali jsme největší systémy vzdělávání, sociálního zabezpečení a zdravotnictví na světě. Průzkumy prováděné po více než deset po sobě jdoucích let Harvardovou univerzitou ve Spojených státech ukázaly, že spokojenost Číňanů s čínskou vládou přesahuje 90 %,« uvedl Wang.

»Podívejte se znovu na tuto takzvanou zprávu o lidských právech ze Spojených států, která ukazuje prstem a uvádí nezodpovědné poznámky o situaci v oblasti lidských práv v téměř 200 zemích a regionech po celém světě, kromě samotných USA. To opět odhaluje sobecký charakter americké hegemonie, hegemonii a šikanu a její pokrytecké dvojí standardy říkat jednu věc a dělat druhou,« dodal.

Spojené státy podle něj ignorovaly více než 110 000 civilních obětí v Gaze a vetovaly čtyři po sobě jdoucí snahy Rady bezpečnosti OSN o prosazení okamžitého příměří v Gaze. To je nejlepší důkaz toho, že Spojené státy ignorují a pošlapávají lidská práva.

»Mezinárodní společenství už dlouho vidí, že Spojené státy jsou ve skutečnosti ‚falešná lidská práva, skutečná hegemonie‘. Co by Spojené státy měly udělat, je nejprve se zamyslet nad sebou samými a vyřešit své vlastní problémy, přestat upozorňovat na stav lidských práv v jiných zemích, přestat se svévolně vměšovat do vnitřních záležitostí jiných zemí, přestat porušovat lidská práva jiných zemí a přestat vyvážet konflikty a nepokoje ve jménu lidských práv a demokracie,« uzavřel Wang.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy