Elon Musk opět na prvním místě v žebříčku nejbohatších lidí světa

Elon Musk, šéf společností Tesla a SpaceX, se opět ocitl na vrcholu žebříčku nejbohatších lidí světa, uvedl na svých internetových stránkách podnikatelský časopis Hurun, čínská obdoba časopisu Forbes.

Podle Hurunu se miliardářovo jmění za rok zvýšilo o 47 % a dosáhlo 235 miliard dolarů. Na druhém místě je majitel a generální ředitel společnosti Amazon Jeff Bezos s majetkem ve výši 187 miliard dolarů. Na třetím místě je Bernard Arnault, předseda představenstva společnosti LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton SE, s odhadovaným majetkem kolem 177 miliard dolarů.

Nejbohatší osobou v Číně je stejně jako loni majitel společnosti na výrobu balené vody Nongfu Zhong Shanshan s majetkem 450 miliard jüanů (62 miliard USD). V celosvětovém měřítku je čínský miliardář na 21. místě.

Podle publikace je v současné době na světě 3279 dolarových miliardářů, což je o 167 více než loni, neboť jejich jmění vzrostlo o 9 % na 15 bilionů dolarů. Nejvíce miliardářů žije v Číně – 814. Na druhém místě jsou podle publikace Spojené státy s 800 miliardáři a na třetím Indie s 271 miliardáři.

Jako hlavní generátory bohatství miliardářů v uplynulém roce Hurun uvedl finanční odvětví, spotřební zboží, potraviny a nápoje a nemovitosti.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy