Evropští turisté si užívají výletů do Pekingu v rámci nové bezvízové politiky

Skupina 350 evropských turistů navštívila Peking poté, co připlula do Šanghaje na německé výletní lodi.

Jednadvacetiletý Maximilian z Německa, který patřil do této skupiny, popsal tento výlet jako »fantastický« a vyjádřil touhu poznat v budoucnu další čínská města.

»Připadám si jako ve snu,« řekl a dodal, že když byl malý, doufal, že jednou uvidí Velkou čínskou zeď osobně. »Nakonec jsem se dostal k Velké čínské zdi, kde každá její cihla je nositelem historie, a na tuto cestu budu v budoucnu vzpomínat.«

»Je příjemné vidět zde velmi zajímavé stavby a chrámy. Všechno bylo skvělé,« řekla Jutta, další turistka z Německa.

»Pečlivě jsme připravili řadu půldenních, celodenních a večerních turistických balíčků prodchnutých čínskou kulturní podstatou,« uvedl Chu Ťi-jing, zástupce generálního ředitele společnosti CYTS International Travel Co., Ltd., která má na starosti příjem zmíněných turistů.

Loď s více než tisícovkou německy mluvících turistů dorazila do Šanghaje minulé úterý. V úterý večer někteří turisté přijeli do Pekingu vysokorychlostním vlakem a po prohlídce Pekingu se následující den vrátili do Šanghaje.

Čína přijala bezvízový styk pro Švýcarsko, Irsko, Maďarsko, Rakousko, Belgii a Lucembursko na zkoušku od 14. března.

Turistka z Evropy fotografuje při návštěvě parku Tchien-tchan (Chrám nebes) v Pekingu, hlavním městě Číny, 20. března 2024. FOTO – Xinhua/Yang Shujun

Podle Chua zavedení nové čínské bezvízové politiky výrazně zjednodušilo plánování cest pro cestující z této plavby.

Talina ze Švýcarska, která je v Číně poprvé, uvedla, že cesta ze Šanghaje do Pekingu byla »neuvěřitelně rychlá« a trvala jen něco málo přes čtyři hodiny. Obzvláště na ni zapůsobil čínský vysokorychlostní železniční systém, čisté prostředí vlaků a výjimečné služby.

Díky čínské bezvízové politice se počet zahraničních turistů, kteří Čínu navštěvují, výrazně zvýšil. Podle údajů ministerstva kultury a cestovního ruchu přijelo během letošních osmidenních svátků Svátků jara na čínskou pevninu 3,23 milionu turistů.

Peking obohatil své turistické balíčky, rozšířil globální komunikační kanály a zavedl opatření ke zlepšení zkušeností zahraničních návštěvníků v různých aspektech, uvádí městské oddělení kultury a cestovního ruchu.

»Pro zajištění pohodlných služeb pro zahraniční turisty provozuje park Tchien-tchan (Chrám nebes) online platformu pro nákup vstupenek v angličtině a nabízí také poradenské služby v angličtině,« uvedl Žen Čchao, který pracuje v oddělení správy parku.

Park přijímá zahraniční bankovní karty a všechny podstatné informace zobrazené v parku jsou prezentovány ve dvojjazyčném formátu, dodal Žen.

»Čína má dlouhou historii a zároveň je velmi moderní. Chci o tom, jak krásně jsem se tu bavil, vyprávět své rodině a přátelům,« řekl Maximilian.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy