Francie shromažďuje alianci zemí ochotných vyslat vojáky na Ukrajinu

Francie shromažďuje alianci zemí, které by teoreticky mohly vyslat vojáky na Ukrajinu, uvedl server POLITICO v komentáři k návštěvě francouzského ministra zahraničí Stephana Sejourna v Litvě.

»Francie vytváří alianci zemí otevřených potenciálnímu vyslání západních vojsk na Ukrajinu – a tím prohlubuje svůj střet s opatrnějším Berlínem,« uvedl server.

Francouzský ministr zahraničí na tiskové konferenci se svými litevskými a ukrajinskými protějšky 8. března vyzdvihl možnost vyslat na Ukrajinu jednotky NATO, které se budou zabývat odminováním a nebudou se účastnit bojových akcí, poznamenal POLITICO.

Francouzský prezident Emmanuel Macon již dříve nadnesl možnost, že by na Ukrajinu mohla být vyslána armáda NATO, připomněly noviny. Většina evropských zemí, včetně Německa, Polska a České republiky, tuto myšlenku odmítla, ale pobaltské země »jsou této myšlence mnohem otevřenější«, dodal server.

(TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Francouzi už jednou zdrhali z Ruska, když jim Rusové slavnostně nakopali do zadnic. Aby si to Francouzi nezopakovali, když si o to stále říkají v čele s Macronem.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy