Íránské ministerstvo zahraničí si předvolalo velvyslance, NATO vyzvalo ke zdrženlivosti

Íránské ministerstvo zahraničí si po rozsáhlém útoku na Izrael předvolalo velvyslance Velké Británie, Německa a Francie. NATO vyzvalo ke zdrženlivosti.

»Na ministerstvu zahraničí v Teheránu si dnes ráno vedoucí oddělení pro západní Evropu zvlášť předvolal britského, francouzského a německého velvyslance kvůli nezodpovědnému postoji některých britských, francouzských a německých představitelů v souvislosti s reakcí Íránské islámské republiky na řadu akcí sionistického režimu proti našim občanům a zájmům, z nichž poslední byl zbabělý útok na velvyslanectví naší země v Damašku,« uvedlo ministerstvo v prohlášení na X (dříve Twitter).

NATO odsoudilo útok Íránu na Izrael, ale vyzvalo ke zdrženlivosti. Informovala o tom agentura France-Presse (AFP) s odvoláním na aliančního mluvčího Faraha Dakhlalla. »Odsuzujeme noční eskalaci ze strany Íránu, vyzýváme ke zdrženlivosti a pozorně sledujeme vývoj situace. Je zásadní, aby se konflikt na Blízkém východě nevymkl kontrole,« citovala agentura AFP mluvčího NATO.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy