Izraelské speciální jednotky se při záchraně rukojmích převlékly za Palestince

8. června se izraelské speciální jednotky při operaci na záchranu rukojmích držených radikály z Hamásu v palestinském táboře Nuseirat v centrální části pásma Gazy převlékly za palestinské uprchlíky. Informoval o tom televizní kanál ABC News s odvoláním na nejmenované zdroje z izraelských bezpečnostních služeb.

Podle jejich informací izraelské speciální jednotky provedly operaci na osvobození rukojmích, předběžně převlečených za palestinské uprchlíky. Operace začala 8. června v 11.00 a probíhala v Nuseiratu. Zdroje dodaly, že speciální jednotky byly již na pozicích poblíž budov, kde byli rukojmí drženi, než vedení dalo povel k zahájení operace. Těsně po poledni přistály vrtulníky se zachráněnými rukojmími ve zdravotnickém středisku Sheba na předměstí Tel Avivu.

Tisková služba Izraelských obranných sil 8. června oznámila, že výsledkem operace bylo propuštění čtyř Izraelců unesených 7. října 2023. Jsou to Noah Agramani (25 let), Almog Meir (21 let), Shlomi Ziv (40 let) a Andrei Kozlov (27 let), který má rovněž ruské občanství. Hamás na úspěšnou operaci reagoval hrozbou, že během bojů v Gaze zvýší počet rukojmích tím, že zajme izraelské vojáky.

Dne 8. června Abu Ubaida, oficiální mluvčí militantního křídla Hamásu, Brigád Izzeddína al-Kassáma, uvedl, že izraelská operace zabila několik rukojmích držených v pásmu Gazy. Pohrozil, že izraelské akce v Nuseiratu zhorší podmínky rukojmích, kteří zůstávají v rukou Hamásu, a varoval, že tyto akce pro ně představují vážné nebezpečí.

Ministerstvo zdravotnictví Gazy rovněž oznámilo, že při izraelské operaci zahynulo nejméně 274 Palestinců.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy