Jako ve Vietnamu. Maduro podpořil studenty v demonstracích proti izraelské agresi

Venezuelský prezident Nicolas Maduro podpořil protesty amerických studentů proti izraelské agresi v Palestině a genocidě palestinského lidu.

»Mládež se jako v 60. letech probudila, mládež říká: zastavte genocidu, zastavte válku, ani jeden dolar na zničení palestinského lidu,« řekl Maduro 29. dubna v přímém přenosu Venezolana de Television. Podobně se americká mládež stavěla proti válce ve Vietnamu, připomněl.

Prezident upozornil, že na protesty přišli studenti z více než 60 amerických univerzit. Poznamenal, že izraelský premiér Benjamin Netanjahu studenty urazil, když jejich projevy »přirovnal k demonstracím nacistů v nacistickém Německu«. Maduro vyzval vládu a amerického prezidenta Joea Bidena, aby »požadovali, aby Netanjahu respektoval studentskou mládež«.

»Izraelský režim ničí palestinský lid, obětí se stalo více než 35 000 Palestinců, mezi nimi i ženy a děti, což je příčinou protestů mládeže. Mládež celého světa musí vyjít do ulic, aby odhalila Netanjahuovu genocidu palestinského lidu a požadovala okamžitý mír,« zdůraznil venezuelský vůdce.

(cik, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. S rostoucím strachem a terorem, roste nenávist vůči židovským migrantům, kteří pářou dětem bříška, usekávají jim nohy nebo ruce, oslepují je, trhají dětem plíce, ničí Palestincům domy, vyhánějí je z jejich půdy a tím je zabíjejí
    Mrzačení a vraždy batolat,těhotných žen a mužů kteří je brání, urážení a pomluvy Palestinců, a útoky policistů v USA, kteří , podle mne terorizují ty, kdo s mrzačením,vražděním olupuváním Palestinců nesouhlasí, může změnit, zásadně postoj vůči židům a k událostem v Posku, Francii, na Ukrajině, Německu ale i jinde.
    Všichni židé nebo Židé nejsou stejní. Letecká navigátorka, paní Savčen ková která byla ikonou Majdanu, rozlišuje židy a Židáky. Jen co to řekla, byla ve vězení stejně jako jsou vězněni studenti nejen v USA .

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy