Koncern Volkswagen chce prohloubit spolupráci s čínskými partnery na trhu s elektrickými vozidly

Skupina Volkswagen, přední německý výrobce automobilů, ve středu uvedla, že hodlá prohlubovat spolupráci s místními čínskými partnery, aby využila rychle rostoucího trhu s elektromobily (EV).

Společnost získala 4,99 % podíl v čínském startupu XPeng, který se zabývá výrobou elektromobilů, prostřednictvím navýšení kapitálu v hodnotě přibližně 700 milionů amerických dolarů. Současně značka Audi skupiny podepsala strategické memorandum s čínským partnerem ve společném podniku SAIC s cílem dále rozšířit jejich stávající spolupráci.

»Cílem je rychle proniknout do nových zákaznických a tržních segmentů, a tím systematicky využívat potenciál dynamicky rostoucího čínského trhu e-mobility,« uvedl koncern v tiskové zprávě.

Na snímku ze 4. července 2022 je vidět dílna rozestavěného závodu Volkswagen An-chuej MEB (Modular Electric Drive Matrix) ve východočínské provincii An-chuej. FOTO – Xinhua

Prohloubení partnerství v Číně je v souladu se strategií koncernu »v Číně pro Čínu«, dodala.

Podle technologické rámcové dohody s XPengem budou v roce 2026 v Číně uvedeny na trh dva elektrické modely značky Volkswagen pro segment střední třídy. Audi na druhé straně rovněž urychlí své úsilí »o rychlé a efektivní rozšíření portfolia plně konektivních elektromobilů v nabídce pro prémiový segment«.

Ralf Brandstaetter, předseda představenstva a generální ředitel (CEO) Volkswagen Group China, k tomuto rozhodnutí uvedl: »Místní partnerství je důležitým stavebním kamenem strategie koncernu Volkswagen ‚v Číně pro Čínu‘. Nyní urychlujeme rozšiřování našeho lokálního portfolia elektrických vozidel a zároveň se připravujeme na další inovační kroky.«

Audi e-tron GT vystavený na 20. mezinárodní výstavě automobilového průmyslu v Šanghaji na východě Číny 18. dubna 2023. FOTO – Xinhua/Wang Xiang

Koncern se rozhodl zesílit své úsilí v Číně v době, kdy jeho prodeje v této asijské zemi v první polovině roku 2023 mírně poklesly o 2 %. Na setkání manažerů společnosti, které se konalo na začátku tohoto měsíce, Thomas Schaefer, generální ředitel společnosti Volkswagen osobní vozy, varoval, že nadcházející týdny a měsíce budou velmi náročné.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy