Kosovská armáda dostala turecké bezpilotní letouny Bayraktar

Ozbrojené síly neuznané republiky Kosovo obdržely turecké bezpilotní letouny Bayraktar TB2, uvedl kosovský premiér Albin Kurti.

»Doplnili jsme arzenál naší armády o bezpilotní letouny Bayraktar TB2, které jsme jako vláda zakoupili v Turecku. Za poslední dva roky jsme zvýšili počet personálu armády o více než 80 % a její rozpočet – o více než 100 %,« napsal na svém účtu na Facebooku. Podle Kurtiho se Kosovo stalo »bezpečnějším«.

Srbský prezident Aleksandar Vučić dříve prohlásil, že dodávky zbraní do Prištiny z Ankary jsou nepřijatelné a spolupráce s Tureckem v této oblasti musí být zastavena. Uvedl, že Bělehrad odmítl koupit turecké drony Bayraktar, protože je Ankara prodávala Prištině. Podle Vučiće Srbsko nemůže nakupovat bezpilotní letadla z Turecka, protože »je klíčovým zdrojem dodávek nelegitimnímu státu v rozporu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN 1244 a dalšími rezolucemi«.

Otevřeně odsoudil turecké plány na prodej bayraktarů neuznané republice Kosovo. Varoval, že to bude mít dopad na vztahy mezi oběma zeměmi, přestože »prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan se v Srbsku těší respektu«.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy