Makakové útočí! V japonském městě napadli a zranili neobvyklé množství lidí

V japonském městě Jamaguči zranili makakové od začátku července 42 lidí. V Japonsku žije velké množství těchto opic a někde je lidé považují za obtížné sousedy, protože ničí úrodu a hledají potravu v domech. Tak velké množství útoků na lidi za tak krátkou dobu je ale podle agentury AFP nezvyklé.

V Jamaguči makakové útočili na děti i dospělé. Většinu poškrábali a pokousali.

»Město Jamaguči je obklopeno horami a setkání s opicemi tam není vzácnost. Tolik útoků v tak krátké době ale není obvyklé. Nejprve útočily na děti a na ženy, nedávno ale taky na staré lidi a dospělé muže,« sdělil zaměstnanec městské správy.

Hned po prvním útoku 8. července město zřídilo hlídky, ale nepodařilo se odchytit jediného makaka. Není jasné, zda je za útoky jedna mimořádně agresivní skupina, nebo zda jde o chování rozšířené v celé opičí populaci.

Situaci v Jamaguči sleduje celé Japonsko a věnují se jí státní média, která přinášejí výpovědi obětí. »Slyšel jsem v přízemí pláč, tak jsem tam běžel a spatřil jsem opici sápající se po našem dítěti,« sdělil v rozhovoru s listem Mainiči šimbun otec jedné jamagučské rodiny.

(jb, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy