Home Zahraničí Na obranu Texasu vystoupili generální prokurátoři 26 republikánských států

Na obranu Texasu vystoupili generální prokurátoři 26 republikánských států

FOTO - pixabay

Generální prokurátoři 26 republikánských států zaslali prezidentovi USA Joe Bidenovi společný dopis na podporu kroků texaského guvernéra Grega Abbotta, který samostatně brání úsek hranice s Mexikem. Informuje o tom televizní kanál Fox News s odvoláním na dokument.

Ve zprávě adresované americkému vůdci a ministru vnitřní bezpečnosti země Alejandru Mayorkasovi 26 generálních prokurátorů deklarovalo právo Texasu bránit se proti přílivu migrantů. Za invazi označili »miliony migrantů, kteří v rámci koordinovaného útoku na hranice nelegálně proudí do Texasu«.

»Je to invaze a státy by měly mít možnost se proti invazi bránit,« citovala televize z dopisu generálních prokurátorů.

22. ledna televize Fox News informovala, že Nejvyšší soud USA nařídil odstranění drátěného plotu na úseku dlouhém asi 48 kilometrů na americko-mexické hranici v Texasu, který byl instalován v boji proti přílivu nelegálních přistěhovalců. Rozhodnutí soudu umožňuje pohraniční stráži plot odstranit po dobu trvání soudního procesu.

Texaské úřady opakovaně uvádějí, že americká administrativa řádně nehlídá hranici, což vede k nárůstu počtu nelegálních migrantů. Texas je začal posílat autobusy do velkých amerických měst, včetně Washingtonu, New Yorku a Chicaga.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here