Nelegální migrace a obchodování s lidmi přinášejí zločincům 150 miliard dolarů ročně

Tuniský prezident Kais Said se vyslovil pro mobilizaci úsilí v boji proti zločineckým sítím zapojeným do nelegální migrace a obchodování s lidmi.

»Nyní je více než kdy jindy nutné čelit rostoucímu fenoménu nelidské migrace, bojovat proti jejím hlubokým příčinám a původcům. Je třeba zmobilizovat úsilí v boji proti zločineckým sítím, které jsou za tento jev, ale především za obchodování s lidmi a jejich orgány, především odpovědné,« zdůraznil tuniský prezident, který vystoupil v Římě na mezinárodní konferenci o otázkách migrace. Jeho slova citovala tisková agentura Tunis Afrique presse.

»Tunisko již nikdy nepřijme žádný projekt přesídlení nelegálních migrantů a kategoricky odmítá, aby bylo využíváno jako tranzitní místo nebo místo pro ubytování a přesídlení zločinců,« zdůraznil Said. »Otroctví jsme zrušili v roce 1874 a nehodláme se k této odporné a zavrženíhodné tradici vracet prostřednictvím nelegální migrace.«

Podle prezidenta se příjmy zločineckých sítí zapojených do »nelegální migrace, nuceného vysídlování a obchodování s lidmi odhadují na 150 miliard dolarů ročně a tyto sítě ohrožují 25 milionů lidí na celém světě. »Situaci může změnit pouze společná mezinárodní regulace nelegální migrace,« zdůraznil tuniský lídr.

Podle mezinárodních organizací zůstává trasa z tuniského pobřeží směrem do EU již několik let jednou z nejčastěji využívaných tras pro nelegální migranty ve Středozemním moři.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy