Německé společnosti využívají výhod plynoucích z přístupu na čínský trh v severním přístavním městě

Výrobní závod německé společnosti Big Dutchman o rozloze 12 000 metrů čtverečních v severočínském městě Tchien-ťin je plně v provozu.

Zařízení pro chov drůbeže sjíždí z automatizovaných výrobních linek a inteligentní systém obsluhuje pouze několik zaměstnanců. Úhledně naskládané výrobky v regálech u stěn budou brzy dodány zákazníkům po celé Číně.

Společnost Big Dutchman byla založena v roce 1938 a je jedním z největších světových dodavatelů krmných systémů a zařízení pro moderní chov prasat a drůbeže.

Tato pobočka v Tchien-ťinu, která byla založena v roce 1997, je jediným výrobním závodem a logistickým centrem společnosti v Číně a její činnost zahrnuje marketing, výrobu, služby, zásobování a logistiku.

»Čína je pro společnost pilířem obchodního růstu. V Číně máme i do budoucna velký rozvojový potenciál,« uvedl Walter Benz, prezident společnosti Big Dutchman China.

Po 30 letech rozvoje společnosti Big Dutchman v Číně je její podnikání v této zemi neustále na vzestupu a její roční produkce dosahuje hodnoty přibližně jedné miliardy jüanů (asi 139 milionů amerických dolarů), což představuje osminu celkového celosvětového obratu společnosti.

V současné době má společnost zákazníky i dodavatele po celé Číně a v mnoha čínských městech, například v Kantonu a Čcheng-tu, byly zřízeny prodejní pobočky.

Aby společnost Big Dutchman vyhověla trendu rozvoje inteligentní produkce v Číně a pomohla čínským zákazníkům lépe spravovat jejich farmy, investovala značné prostředky do digitalizace chovatelských systémů a zařízení, aby posílila svou konkurenceschopnost v Číně.

V blízké budoucnosti společnost plánuje vybudovat svou první farmu na chov hmyzu v Číně, která bude poskytovat ekologické krmivo pro chov drůbeže a rozšíří průmyslový řetězec, a rozhodla se také navrhnout nový automatizovaný šlechtitelský skleník, aby obohatila portfolio výrobků.

Stejně jako Big Dutchman, i mnoho dalších německých společností, včetně společností Flender, ZF Friedrichshafen AG a Leybold, již mnoho let dobře spolupracuje s městem Tchien-ťin.

Podle statistik tchien-ťinského městského úřadu pro obchod je v Tchien-ťinu ke květnu 2023 registrováno celkem 471 podniků s německými investicemi, které se zabývají výrobou různých zařízení, automobilovou výrobou a elektrotechnickou a strojírenskou výrobou.

Souhrnné nasmlouvané zahraniční investice těchto společností dosáhly téměř 5,7 miliardy amerických dolarů a souhrnné skutečně využité zahraniční investice přesáhly 4 miliardy amerických dolarů.

Čína je již sedm let po sobě nejdůležitějším obchodním partnerem Německa. Podle březnové zprávy Německého hospodářského institutu investovaly německé podniky v roce 2022 do Číny rekordních 11,5 miliardy eur.

Společnost Siemens nedávno oznámila plán na navýšení investic v Číně, včetně dodatečných investic do dlouhodobého hmotného majetku ve výši 1,1 miliardy jüanů pro svou základnu pro inteligentní produkci produktů průmyslové automatizace v Číně ve městě Čcheng-tu na jihozápadě Číny.

Německý chemický gigant BASF nadále považuje Čínu za trh s perspektivou dalšího růstu a je ochoten posilovat své podnikání v Číně, aby mohl i nadále pokračovat ve svém dynamickém rozvoji.

Podle údajů Německého institutu pro hospodářský výzkum přímé investice Německa v Číně neustále rostou. Podle průzkumu, který v červnu zveřejnila Německá obchodní komora pro Čínu, plánuje přibližně 55 % dotázaných německých společností v příštích dvou letech investice v Číně navýšit.

»Pro dosažení dlouhodobého růstu v Číně plánujeme zřídit druhou výrobní základnu a logistické centrum v jižní Číně, abychom vyhověli stále více se rozvíjejícímu čínskému trhu,« uvedl Benz.

V příštích pěti letech chce společnost zvýšit objem produkce v Číně na 1,5 miliardy jüanů a i nadále se chce účastnit růstového potenciálu čínského trhu, dodal Benz.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy