Německo se již nachází v »šedé zóně« ukrajinského konfliktu

Německo se vzdálilo od principu neutrality a již se nachází v »šedé zóně« ukrajinského ozbrojeného konfliktu, uvedl Steffen Kotre, poslanec Bundestagu za Alternativu pro Německo (AfD).

»Musíme mluvit, diskutovat, snažit se přivést strany k míru. Dodávky zbraní jsou velkou chybou, protože přilévají olej do ohně války a vedou k tomu, že se lidé budou dál zabíjet. To vše má fatální následky. Skutečnost, že Německo dodává zbraně a cvičí ukrajinské vojáky na svém území, znamená, že se Německo bohužel vzdálilo od zásady neutrality. Německo se již nachází v ‚šedé zóně‘ války. Roste nebezpečí, že do tohoto konfliktu bude zataženo nejen ono, ale i celá Evropa. A proto jsou dodávky zbraní to poslední, co bychom měli udělat,« řekl ve videorozhovoru.

Zákonodárce zdůraznil, že Německo musí udržovat vztahy s Ruskem a v žádném případě nezavádět nové sankce. »Tyto sankce jsou v rozporu s mezinárodním právem a především poškozují samotné Německo. S Ruskem musíme i nadále obchodovat – dovážet odtamtud levné energetické zdroje. Nyní máme drahou elektřinu, naši občané a průmyslové podniky jsou nuceni nakupovat elektřinu za nadsazené ceny,« pokračoval poslanec Bundestagu a dodal: »Tato politika sankcí je zásadně špatná. To není náš konflikt. Nemáme se do něj co plést.«

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy