Norsko umožnilo svému obrannému průmyslu prodávat zbraně přímo Ukrajině

Norsko se rozhodlo povolit svým zbrojovkám přímý prodej zbraní a obranných produktů na Ukrajinu, uvádí se v prohlášení zveřejněném na vládních internetových stránkách.

»Podpora Ukrajiny je důležitá pro norskou a evropskou bezpečnost. Vláda se proto rozhodla povolit přímý prodej zbraní a výrobků souvisejících s obranou norského zbrojního průmyslu na Ukrajinu,« uvádí v prohlášení ministr zahraničí Espen Barth Eide.

Norská vojenská podpora byla organizována podle čtyř hlavních opatření: dary z vlastních zásob, dary pořízené prostřednictvím mechanismů mezinárodní spolupráce a fondů, dary pořízené přímo od obranného průmyslu a výcvik ukrajinského personálu, uvádí se v prohlášení.

Změna politiky znamená, že norské společnosti mohou požádat ministerstvo zahraničních věcí o vývozní licenci pro přímý prodej zbraní a výrobků souvisejících s obranou na Ukrajinu. Všechny žádosti budou důkladně posouzeny. Kontrola bude nadále probíhat v přísném a odpovědném rámci v souladu s norskými předpisy o kontrole vývozu, tvrdí se v prohlášení.
(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy