NYT informuje o ztrátách vojáků v ukrajinské protiofenzívě

V ukrajinské protiofenzívě byly potvrzeny ztráty některých vojáků, informoval v úterý deník New York Times s odvoláním na analytiky.

Ukrajina sice ztráty nezveřejnila, ale její útoky proti ruským zákopům, bunkrům, minovým polím a dělostřeleckým stanovištím si pravděpodobně vybírají vysokou daň na jejích silách, citoval list analytiky. Byly potvrzeny ztráty vojáků i moderních zbraní, které Kyjevu nově dodali jeho spojenci. Ukrajina si však nečiní nárok na žádné zásadní průlomy, dodal NYT.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že ukrajinské jednotky se od 4. června snaží přejít do protiofenzívy proti Rusku, přičemž utrpěly ztráty na vojácích i výzbroji. Šéf ruské obrany Sergej Šojgu 6. června oznámil, že během tří dnů bojových operací ve všech směrech Ukrajina ztratila až 3715 mužů. Západ uznal, že ukrajinské ztráty jsou značné, uvedla agentura Bloomberg. Server Politico s odvoláním na vysoké americké představitele uvedl, že jakákoli budoucí podpora Kyjevu závisí na úspěchu jeho protiofenzívy.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy