Home Zahraničí Francouzské obchody se kvůli protestům farmářů potýkají s nedostatkem potravin

Francouzské obchody se kvůli protestům farmářů potýkají s nedostatkem potravin

Francouzští zemědělci blokují svými traktory dálnici během protestu v Longvilliers u Paříže 29. ledna 2024. FOTO – Xinhua/Aurelien Morissard

Obchody s potravinami ve Francii se potýkají s nedostatkem některého zboží v důsledku přerušení jeho dodávek způsobených zablokováním dopravy na státních dálnicích, které zablokovali protestující zemědělci. Informoval o tom televizní kanál BFMTV.

Podle něj v departementu Ardeny na severovýchodě země došla v některých supermarketech slanina, jogurty, čerstvé ovoce a zelenina, salátové listy a hotové sendviče. V jižní části země (departement Bouches-du-Rhône) je nedostatek chleba a některých trvanlivých potravin. V Grenoblu (jihovýchodní Francie) chybí v některých supermarketech maso, ryby a sýry.

Kromě blokování dálnic protestující zemědělci zablokovali také přístup do skladů a logistických center v různých částech země. Masové demonstrace agrárníků probíhají ve Francii na pozadí nespokojenosti zástupců odvětví s poklesem příjmů v důsledku inflace a zvýšeného dovozu zemědělských produktů z Ukrajiny. Zemědělci se navíc vyslovují pro zjednodušení byrokratických postupů souvisejících s požadavky EU a méně přísnou regulaci zemědělství.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here