Orbán věří, že Trump a EU mohou konflikt na Ukrajině ukončit do 24 hodin

Donald Trump, kandidát v amerických prezidentských volbách, a Evropská unie by mohli konflikt na Ukrajině ukončit do 24 hodin. Uvedl to maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru pro noviny Il Giornale.

»Kdyby Trump a EU chtěli, válka by skončila do 24 hodin. Nesmíme zapomínat, že válku vedou lidé a ti samí lidé, pokud je vůle, mají všechny možnosti uzavřít mír. Myslím, že kdyby se Trump stal prezidentem, byl by schopen dosáhnout příměří na Ukrajině během jednoho dne a poté zahájit jednání,« řekl Orbán.

Podle jeho názoru strategie EU v ukrajinské otázce selhala, a to i z taktického hlediska. »Neuvědomujeme si, že si zahráváme s ohněm. Měli bychom si položit otázku, jaké jsou strategické zájmy Evropy, a požadovat příměří. Naši občané chtějí mír, ne válku, která by mohla být politickou hrou,« dodal.

Po volbách do Evropského parlamentu, které se uskuteční 8. a 9. června, Orbán očekává vytvoření nové pravicové většiny. »Současná Evropská komise selhala v oblasti zemědělství, v otázce konfliktu, v otázce migrace, v otázce ekonomiky a nyní musí její vedoucí představitelé odejít. Posílení demokracie znamená zvolit jinou komisi, než je ta současná, která je nejhorší, co si pamatuji,« řekl Orbán. Naznačil však, že hodně záleží na rozhodnutí italského premiérky Giorgie Meloniové, šéfky evropských konzervativců, a Marine Le Penové, šéfky parlamentní frakce francouzské strany Národní unie. »Pravicové strany musí spolupracovat, máme v rukou dvě ženy, které se musí dohodnout,« řekl maďarský premiér.

(cik)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Zmatený budete asi Vy, Petře 🙂
    Jde o materiál z italského tisku a v Itálii jsou volby kdy? Stačí pár kliknutí 🙂

  2. Volby do EP se v ČR konají 7. a 8. června 2024, v Maďarsku až 9. června 2024.

    Nechápu proto, proč autor (cik) píše:
    “Po volbách do Evropského parlamentu, které se uskuteční 8. a 9. června, Orbán očekává…”

    Mate lidi, nebo je sám zmatený?

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy