Orbán: Volby do EP dávají Evropě poslední šanci vyhnout se světové válce

Volby do Evropského parlamentu naplánované na 6. až 9. června dávají Evropě poslední šanci odvrátit se od cesty vedoucí ke třetí světové válce. Prohlásil to maďarský premiér Viktor Orbán na setkání s voliči v severomaďarském městě Esztergom.

»Devátý červen bude rozhodujícím dnem evropských dějin. Na evropské volby budou potomci vzpomínat jako na rozhodnutí o válce a míru. Na jedné straně stojí moc a peníze, na druhé straně touha evropských národů po míru. Možná je to poslední šance, jak se vyhnout třetí světové válce,« řekl Orbán, jehož projev odvysílaly maďarské televizní stanice.

Premiér vyzval voliče, aby ve volbách do Evropského parlamentu podpořili vládnoucí stranu FIDES – Maďarská občanská unie, která se vyslovuje pro mírové řešení konfliktu na Ukrajině a je proti dodávkám zbraní ukrajinské armádě. Orbán se domnívá, že posílení pozic levicově-liberálních stran po výsledcích voleb do Evropského parlamentu a zachování dosavadního vedení EU v Bruselu vytvoří nebezpečí ještě většího zapojení západních zemí do konfliktu na Ukrajině a jejich přímého střetu s Ruskem.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy