Peskov: USA vedou zástupnou válku s Ruskem do posledního Ukrajince

Dodávka systému protiraketové obrany Patriot Ukrajině nepřispěje k urovnání konfliktu mezi Moskvou a Kyjevem, řekl dnes podle agentury Reuters mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Reagoval tak na další dodávky zbraní Kyjevu, jež byly oznámeny ve středu bezprostředně před návštěvou ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v USA. Systém Patriot podle Peskova rovněž nezabrání Rusku v dosažení jeho cílů.

Podle vyjádření mluvčího Kremlu před novináři nepřinesla Zelenského návštěva žádné náznaky připravenosti na mírová jednání. Je to, jak řekl, důkaz, že Spojené státy vedou zástupnou válku s Ruskem do posledního Ukrajince.

Peskov také zopakoval, že systém protivzdušné obrany i další zbraně dodávané Ukrajině se stanou legitimním cílem ruské armády.

(ici, čtk)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Na DEZINFORMAČNÍM webu se píše že nějací Slováci rozstříleli z děl nějakou dětskou nemocnici a parkoviště. Ale o tom, jestli někoho zabili v té nemocnici nebo na parkovišti se nepíše
    —V Rusku převedou 4 % HDP v r.2023, z civilního sektoru na výzkum a vývoj pro obranuJaký je současný podíl HDP určený pro obranu a na vědecko-technický výzkum se tam nepíše.
    —Na fotografii si potřásá Asad- prezident Syrie, rukou s Erdoganem,. Do Ruska se z EU nesmí vyvážet vánoční – novoroční stromky.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy