Home Zahraničí Počet obětí hurikánu Ian v USA vzrostl na nejméně 27

Počet obětí hurikánu Ian v USA vzrostl na nejméně 27

FOTO - ČTK/AP/Wilfredo Lee

Oficiální počet obětí ničivého hurikánu Ian ve Spojených státech vzrostl na nejméně 27 poté, co úřady na Floridě potvrdily několik utonulých a dalších mrtvých. Informovala o tom v noci na dnešek agentura AP. Předchozí bilance hovořila o 17 obětech. Některá média uvádějí ještě horší bilanci, například zpravodajská televize CNN 45 mrtvých. Při postupu státem Jižní Karolína bouře zeslábla na posttropickou cyklónu. Přesto tam ničila mola na pobřeží a zaplavila ulice.

Floridské úřady uvedly, že mezi oběťmi je 22letá žena, která byla v pátek vymrštěna z motorové čtyřkolky na vodou vymleté silnici v okrese Manatee. Jedenasedmdesátiletý muž podlehl zraněním hlavy, když spadl ze střechy. U mnoha dalších obětí jde o utonulé, včetně 68leté ženy, kterou spláchla vlna do oceánu.

Další tři oběti na životě si Ian vyžádal na Kubě, odkud se bouře tento týden posouvala dále na sever. Dá se očekávat, že počet potvrzených obětí strmě poroste poté, co se záchranné složky dostanou k prohledávání nejhůře zasažených oblastí. Když ve středu hurikán procházel Floridou, byl označen za jednu z nejsilnějších bouří, jaká kdy zasáhla USA.

Podle deníku The Wall Street Journal (WSJ) se kubánská vláda obrátila s nezvyklou žádostí o pomoc v nouzi na administrativu amerického prezidenta Joea Bidena poté, co hurikán na celém ostrově s 11 miliony obyvateli přerušil dodávky elektřiny. Kubu zasáhl hurikán v úterý a ničil i domy a úrodu.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here