Policie v Keni našla 98 těl členů sekty extrémního půstu

Počet těl exhumovaných za posledních šest dní na východě Keni v rámci vyšetřování smrti členů náboženské sekty Good News International Church vzrostl na 98. Informoval o tom ve středu keňský list Nation s odvoláním na policii.

Noviny poznamenaly, že ve středu byla nalezena těla osmi dětí zapojených do sekty extrémního půstu. Ta byla stejně jako všechna ostatní nalezena v hrobech v lese Shakahola nedaleko města Malindi.

Členové mezinárodní církve Good News, kterou založil pastor Paul McKenzie, věří, že smrt hladem jim otevře dveře do nebe. Keňský prezident William Ruto 24. dubna prohlásil, že Mackenzieho jednání se podobá teroristickým vůdcům, kteří využívají náboženství k páchání násilných trestných činů. »Lidé jako Mackenzie by měli jít do vězení,« zdůraznila hlava státu.

Mluvčí keňského ministerstva vnitra Kitur Kindiki uvedl, že to, co se stalo v lese Shakahola, je pouze »špičkou ledovce« aktivit sekty pastora Mackenzieho.

Policie 14. dubna oznámila nález těl čtyř mrtvých v domě postaveném v lese Shakahola. Nacházela se tam skupina stoupenců sekty, kteří se tam shromáždili v očekávání blížícího se konce světa. Všichni čtyři zemřeli hlady a 11 dalších bylo hospitalizováno s vysokým stupněm vyčerpání. Vyšetřující policisté našli v lese četné hroby. Pitva začala minulý pátek.

Mackenzie založil sektu před 20 lety. Pastor je známý tím, že trvá na extrémních formách půstu jako na nejrychlejším způsobu, jak může věřící dosáhnout věčného života. Od roku 2017 ho soudy v Keni stíhají na základě různých obvinění, ale Mackenzie zůstává nadále na svobodě. Pastor se 15. dubna vzdal úřadům a nyní je vyšetřován.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy