Home Zahraničí Polský ministr kultury odvolal šéfy státních médií

Polský ministr kultury odvolal šéfy státních médií

FOTO - Wikimedia Commons/Piotr Waglowski

Nový polský ministr kultury Bartolomiej Sienkiewicz odvolal šéfy státních televizních a rozhlasových společností a Polské tiskové agentury (PAP). Informovalo o tom polské ministerstvo kultury a národního dědictví.

»Dne 19. prosince 2023 ministr kultury a národního dědictví odvolal předsedy představenstev Polské televize, Polského rozhlasu a Polské tiskové agentury a rozpustil dozorčí rady,« uvedlo ministerstvo v prohlášení zveřejněném na stránce resortu na sociální síti X. Rozhodnutí bylo přijato v rámci realizace usnesení, které o den dříve přijal Sejm »o obnovení zákonnosti, nestrannosti a spolehlivosti médií a Polské tiskové agentury«, uvedly polské úřady.

Jak již dříve informovala tisková agentura PAP, předseda bývalé vládnoucí strany Právo a spravedlnost Jaroslaw Kaczynski oznámil, že členové strany budou v budově Polské televize držet službu na protest proti případným rozhodnutím nových orgánů země o změně vedení a reformě státních médií.

V polských volbách, které se konaly 15. října, zvítězila dříve opoziční Občanská koalice, Hnutí třetí cesty a Levicová strana, které získaly většinu křesel v dolní komoře parlamentu. Dne 13. prosince složil polský prezident Andrzej Duda přísahu premiérovi Donaldu Tuskovi a novému kabinetu.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here