Při ostřelování Belgorodu bylo zabito nejméně 21 lidí a více než 100 zraněno

Nejméně 21 lidí, včetně 3 dětí, bylo zabito v důsledku ostřelování ruského Belgorodu ukrajinskými ozbrojenými silami. 110 lidí bylo zraněno, uvedl guvernér regionu Belgorod Vjačeslav Gladkov.

Jak upřesnilo ministerstvo obrany, úder provedly dvě střely Alder v kazetové verzi a také české granáty Vampire MLRS. Většina z nich byla odražena, jinak by byly následky vážnější.

V Belgorodu bylo poškozeno 61 budov, z toho 55 soukromých domů, jeden bytový dům, dvě hospodářské budovy a tři sociální zařízení (včetně soukromé školky a fotbalové arény). Dále bylo poškozeno 27 aut, v pěti oblastech bylo poškozeno vodovodní a plynové potrubí.

Ruská federace požádala v souvislosti s útokem na Belgorod o zasedání Rady bezpečnosti OSN a vyzvala k účasti stálého představitele ČR na jednání, aby vysvětlil dodávky munice, která zabíjí civilisty. Český ministr zahraničí Jan Lipavský však účast na zasedání odmítl.

(jb, TASS)

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Vyjadřuji upřímnou soustrast ruskému lidu v souvislosti se zločinem v Belgorodu. Za chuntu která vládne u nás se velmi stydím. Věřím že ji spravedlnost jednou dožene.

  2. 🇷🇺🇺🇳🇨🇿Česká republika projevila zbabělost tím, že odmítla zasedání Rady bezpečnosti OSN o Belgorodu, řekl první náměstek stálého představitele Ruska v OSN Dmitrij Poljanskij.
    @hlasiserusanda🙍🏻‍♀️

    🇷🇺🇺🇳🇨🇿Чехия проявила трусость, отказавшись от заседания СБ ООН по Белгороду, заявил первый заместитель постоянного представителя России при ООН Дмитрий Полянский.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy