Přibližně 40 % voličů v USA vidí možnost nové občanské války

Podle průzkumu veřejného mínění, který zveřejnila agentura Rasmussen Reports, se 41 % potenciálních amerických voličů domnívá, že Spojené státy mohou v příštích pěti letech čelit nové občanské válce, z toho 16 % uvedlo, že tento scénář je »velmi pravděpodobný«.

Naproti tomu 49 % respondentů si myslí, že další občanská válka není v příštích pěti letech pravděpodobná. Zbývajících 10 % si není jisto.

Průzkum rovněž zjistil, že 37 % voličů se domnívá, že další občanská válka je pravděpodobnější, pokud bude znovu zvolen současný prezident Joe Biden, zatímco 25 % si myslí, že tento scénář je pravděpodobnější, pokud zvítězí bývalý prezident Donald Trump.

Chybovost výběrového průzkumu se odhaduje na tři procentní body. Průzkum byl proveden ve dnech 21.-23. dubna mezi více než 1100 respondenty, kteří plánují odevzdat svůj hlas v letošních prezidentských volbách v USA.

Prezidentské volby v USA jsou naplánovány na 5. listopadu. Trump již získal republikánskou nominaci. Biden, který usiluje o druhé funkční období, bude volbou demokratů. Souboj tedy bude stejný jako před čtyřmi lety, kdy Biden zvítězil nad Trumpem.

(cik, TASS)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Z prohlášení Světové odborové federace k 1. máji 2024:
    “Pracující ve všech koutech zeměkoule nebudou při páchání zločinu mlčet. Každé prvomájové vystoupení promění v demonstraci solidarity s bojujícím palestinským lidem a odsouzení vražedného státu Izrael a jeho imperialistických spojenců, kteří tím či oním způsobem masakr podporují.”

  2. A o tom, jak v USA Bidenovo gestapo právě nyní mlátí a zatýká studenty, pošlapává akademické svobody (u nás již pošlapané), redakce portálu “občana” mlčí jak zařezaná. Vládní sebrance tímto mlčením zase umožní v listopadu plkat nesmysly o masakru studentů na Národní třídě.

    No, v ČR občanská válka nehrozí, neboť “občan” Čehona je nejen občan pilný, ale i poslušný.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy