Home Zahraničí Příměří skončilo, izraelská letadla se vrací na oblohu nad enklávou

Příměří skončilo, izraelská letadla se vrací na oblohu nad enklávou

FOTO - síť X

Izraelská armáda obnovuje v Gaze v plném rozsahu bojové akce, přičemž jednání o propuštění rukojmích zatím neprobíhají. Toto prohlášení vydala rozhlasová stanice IDF Galey s odvoláním na nejmenovaný zdroj z izraelských politických struktur.

»Vracíme se k plnému rozsahu bojů, žádná jednání o propuštění rukojmích neprobíhají,« citoval rozhlas úředníka.

Státní rozhlas Kan citoval politický zdroj, podle něhož dalším důvodem příměří mezi Izraelem a Hamásem byla skutečnost, že stoupenci Hamásu nikdy neposkytli izraelským úřadům seznam nové várky rukojmích, kteří měli být propuštěni. Novinář portálu Axios s odvoláním na dalšího představitele tvrdí, že během uplynulé noci Izrael pokračoval v jednáních s egyptskými a katarskými zprostředkovateli, ale tyto kontakty nepřinesly kýžený výsledek.

Již dříve Izraelské obranné síly obvinily Hamás z porušování příměří a oznámily, že obnovují boje v pásmu Gazy. Krátce předtím armádní tisková služba dvakrát oznámila, že v osadách poblíž pásma se rozezněly sirény leteckého poplachu a že nejméně jeden projektil vypálený z enklávy na izraelské území byl zachycen systémem protivzdušné obrany. Poprvé od 24. listopadu se v oblastech sousedících s pásmem ozvaly signály protivzdušné obrany.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here