Průzkum CGTN: Více než 80 procent respondentů z celého světa oceňuje čínskou zahraniční politiku

Podle průzkumu, který zveřejnila CGTN a Renmin University of China prostřednictvím Institutu mezinárodní komunikace Nové éry pro globální respondenty, oceňuje nezávislý a mírový diplomatický přístup Číny až 83,5 procenta respondentů, kteří věří, že pomůže podpořit vytvoření spravedlivějšího a rozumnějšího mezinárodního řádu. Průzkumu se zúčastnilo 31 980 respondentů z celého světa. Respondenti pocházeli jak z rozvinutých zemí, jako jsou Spojené státy, Německo, Francie a Japonsko, tak z rozvojových zemí, jako je Mexiko, Thajsko a Nigérie.

Od konceptu společenství se společnou budoucností lidstva a společných hodnot celého lidstva až po iniciativu Pásmo a stezka (BRI) a tři globální iniciativy se Čína vždy držela názoru na globální správu věcí veřejných »rozsáhlé konzultace, společný příspěvek a sdílené výhody« a podporovala realizaci spravedlivého a spořádaného multipolárního světa a inkluzivní ekonomické globalizace.

Podle průzkumu 91,1 % respondentů vysoce ocenilo bohaté úspěchy BRI v uplynulém desetiletí a věří, že se BRI stala »rozvojovým pásem« a »cestou ke štěstí« ve prospěch světa. 82,5 procenta respondentů se domnívá, že koncept společenství se společnou budoucností lidstva poskytl dlouhodobý impuls k budování lepší budoucnosti a ukázal správnou cestu pro člověka. 84,5 procenta respondentů souhlasilo s ústřední myšlenkou Globální rozvojové iniciativy a věřilo, že rozvoj je řešením globálních problémů a realizací lidského štěstí. 85. 6 procent respondentů se domnívá, že bezpečnost je předpokladem rozvoje a že všechny země by měly spolupracovat na vybudování vyvážené, účinné a udržitelné bezpečnostní struktury.

Zdravá interakce mezi Čínou a USA jako dvěma hlavními silami v globálním řízení má zásadní význam pro blaho obou národů i pro budoucnost lidstva a světa. 86 % respondentů z celého světa se domnívá, že udržení zdravého a stabilního rozvoje vztahů mezi Čínou a USA vyžaduje více než jen slova, ale také pragmatické činy k realizaci konsensu. Kromě toho se 91,2 procenta respondentů domnívá, že vztahy mezi Čínou a USA by měly být založeny na vzájemném respektu a rovném zacházení. Obě strany by měly vzájemně respektovat své základní zájmy a hlavní obavy. 92 procent respondentů se domnívá, že čínsko-americké vztahy nejsou hrou s nulovým součtem a že snaha změnit a zadržet druhou stranu je nereálná. Rozvoj žádné ze stran by neměl zbavovat druhou stranu legitimních práv. 83,2 % respondentů vyzývá USA, aby objektivně uznávaly strategické záměry Číny a racionálně posuzovaly její vývoj.

Kromě toho 76,2 % respondentů z celého světa souhlasilo s tím, že čínská zahraniční politika účinně chrání čínské národní zájmy. 65,3 % respondentů se domnívá, že aktivní účast Číny na globálním řízení přinesla mezinárodnímu společenství jistotu a stabilitu.

Jak uvedl čínský ministr zahraničí Wang I, který je zároveň členem politického byra Ústředního výboru Komunistické strany Číny, na tiskové konferenci k diplomatickému tématu »dvojího zasedání« 7. září, »tváří v tvář složitému a nestabilnímu mezinárodnímu prostředí bude Čína pevně hájit mír, stabilitu a pokrok ve světě«.

(pr)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy