Home Zahraničí Rakouské ozbrojené síly nabídnou vysloužilým pilotům návrat do služby

Rakouské ozbrojené síly nabídnou vysloužilým pilotům návrat do služby

ILUSTRAČNÍ FOTO - Wikimedia Commons

Rakouské ozbrojené síly plánují v nejbližší době rozeslat oznámení vyzývající vysloužilé piloty k nástupu do armády z důvodu nedostatku personálu. Informoval o tom v pátek televizní kanál O-er-Ef.

Podle jejích zpráv nabídne rakouská armáda pilotům vrtulníků, kteří přešli do civilního sektoru, včetně těch, kteří létají na záchranných vozidlech, aby se vrátili do jejich řad.

Jak televizní kanál poznamenává, ozbrojené síly alpské republiky potřebují také pozemní personál. S cílem přilákat rekruty této kategorie budou dopisy s nabídkou podpisu smlouvy zasílány také záložníkům, kteří na těchto pozicích dříve sloužili. Přesný počet volných míst nebyl z důvodu utajení zveřejněn.

V prosinci 2022 podepsaly Rakousko a Itálie dohodu o dodávce druhé várky 18 vojenských vrtulníků AW169 vyráběných italskou skupinou Leonardo rakouským ozbrojeným silám. Dohodu o dodávce první várky 18 vrtulníků AW169 podepsaly Vídeň a Řím v roce 2021. Podle rakouských médií budou celkové náklady na všech 36 bojových strojů z obou šarží činit 870 milionů eur. První vrtulníky z druhé várky by měly vstoupit do služby v rakouské armádě v roce 2025.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here