Šojgu: Ukrajinská armáda ztratila 444 000 mužů

Ukrajinská armáda ztratila od začátku speciální vojenské operace přes 444 000 vojáků a od začátku roku 2024 denně ztrácí přes 800 vojáků a 120 různých druhů výzbroje, řekl ministr obrany Sergej Šojgu na zasedání rady ministerstva obrany.

Od dobití Avdějevky ruské síly zlepšují situaci na doněckém a kupjanském směru a obsazují nové opěrné body a pozice ukrajinských vojsk, uvedl Šojgu. Od začátku pak roku Rusko v Donbasu a Novorosii získalo téměř 327 km2. »V uplynulém týdnu byly ukrajinské ozbrojené síly vytlačeny z osad Poběda, Lastočkino, Severnoje v Doněcké lidové republice,« uvedl Šojgu.

»Po zhroucení protiofenzívy se velení ukrajinské armády snaží stabilizovat situaci na úkor zbývajících rezerv a zabránit zhroucení frontové linie,« řekl Šojgu. Postoj ukrajinské armády podle něj ukazuje marnost americké strategie zadržovat Rusko na úkor ukrajinských životů a podpory kyjevského režimu. »Budeme pokračovat v plnění úkolů stanovených vrchním velitelem ve speciální operaci, dokud nebude dosaženo jejích cílů,« řekl Šojgu.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy