Sullivan: Pomoc USA situaci na Ukrajině v dohledné době nezmění

Nový balíček vojenské pomoci Kyjevu, který nedávno schválil americký Kongres, nebude schopen okamžitě zásadně změnit situaci na bojišti. Na akci pořádané deníkem Financial Times ve Washingtonu to prohlásil asistent amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan.

Podle listu Sullivan uvedl, že i nadále očekává úspěch ruské armády na Ukrajině »v nejbližší době«. Podle něj bychom neměli očekávat novou protiofenzívu Ukrajiny dříve než v roce 2025. Zároveň budou její vyhlídky velmi záviset na schválení případných následných balíčků pomoci Kongresem a Bílým domem, uvedl americký poradce.

Sullivan se přitom ale domnívá, že obdržená pomoc pomůže Kyjevu udržet frontovou linii a připravit půdu pro odvetu. Poznamenal však, že tyto předpovědi budou relevantní pouze v případě, že se Joe Bidenovi podaří být letos v listopadu znovu zvolen prezidentem USA.

Biden 24. dubna podepsal Kongresem schválený zákon o obnovení dodávek zbraní Ukrajině v celkové hodnotě 61 miliard dolarů. Jak zdůraznilo ruské ministerstvo zahraničí, poskytnutí vojenské pomoci Kyjevu pouze komplikuje urovnání konfliktu na Ukrajině.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy