Home Zahraničí Světový mediální summit je příležitostí k navázání kontaktů a vzájemnému porozumění

Světový mediální summit je příležitostí k navázání kontaktů a vzájemnému porozumění

Na snímku z 3. prosince 2023 je zachyceno slavnostní zahájení 5. světového mediálního summitu (WMS) v Kantonu, hlavním městě jihočínské provincie Kuang-tung. FOTO - Xinhua/Deng Hua

Světový mediální summit v Číně je podle Abdullaha Mismara, šéfredaktora jordánské redakce Ammonnews, skvělou příležitostí pro navázání kontaktů a posílení vzájemného porozumění mezi médii.

Mismar, který je vedoucím pracovníkem prvního zpravodajského webu založeného v Jordánsku, uvedl, že summit je skvělou platformou pro výměnu myšlenek a postupů.

»Těšíme se na naši účast na summitu, na kterém chceme poukázat na nespravedlnost vůči Palestincům v Gaze,« řekl agentuře Xinhua před odletem do Číny, kde se zúčastní pátého světového mediálního summitu.

Vyjádřil naději, že summit posílí porozumění a spolupráci mezi zúčastněnými médii.

»Doufáme, že během summitu dosáhneme mediálního partnerství pro sjednocení poselství mezi jednotlivými médii,« řekl a dodal, že summit bude příležitostí k navázání partnerství a dohod a k posílení společného porozumění mezi všemi stranami.

Mismar ocenil průkopnickou roli agentury Xinhua při sbližování médií. »Čínská tisková agentura hraje obrovskou roli ve snaze sblížit lidi a posílit porozumění mezi médii,« dodal.

Vysoce si cení partnerství s agenturou Xinhua, které začalo před čtyřmi lety. Prostřednictvím víceúrovňové spolupráce, která zahrnuje výměnu videí a fotografií a dalších prvků, se Ammonnews podařilo upozornit své čtenáře na čínskou kulturu a čínskou komunitu. »Těšíme se na prohloubení spolupráce s agenturou Xinhua,« řekl.

Zdůraznil také, že je třeba držet krok s nejnovějším technologickým vývojem v oblasti médií, aby mohla účinně a efektivně plnit svou roli.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here