Szijjartó: Maďarsko se postaví proti jakémukoli kroku NATO směrem ke konfrontaci s Ruskem

Maďarsko se postaví proti všem návrhům, které mohou vést k eskalaci konfliktu na Ukrajině, přímé konfrontaci s Ruskem nebo představovat hrozbu třetí světové války, uvedl maďarský ministr zahraničí Peter Szijjartó.

»Maďarsko postaví proti jakýmkoli návrhům, které mohou vést k eskalaci nepřátelství na Ukrajině nebo k bezprostřední hrozbě světové války. Nepodpoříme žádný návrh, který by mohl přiblížit NATO válce nebo přeměnit NATO z obranné aliance na útočnou,« uvedl Szijjartó ve videoposelství na své stránce na Facebooku před odjezdem na dvoudenní summit NATO v Bruselu. NATO by se mělo držet svého předchozího rozhodnutí neúčastnit se bojů na Ukrajině a vyhnout se »přímému konfliktu s Ruskem«, zdůraznil.

Maďarský ministr zahraničí uvedl, že Budapešť je proti nepřátelským akcím na Ukrajině a odsuzuje je, a že v každém případě »nejde ani o maďarskou válku, ani o válku NATO«.

Vyjádřil politování nad tím, že spojenci NATO projevují protichůdné záměry, plány a návrhy, které je mohou přimět k »překročení některých hranic, které byly donedávna považovány za červené«.

V komentáři k takovým plánům Szijjartó zopakoval, že Maďarsko je nepodpoří. »Doufejme, že na zasedání ministrů zahraničí NATO převládne zdravý rozum, mír a bezpečnost,« uzavřel.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy