Home Zahraničí Téměř 30 % dospělých Američanů z generace Z se hlásí k LGBTQ

Téměř 30 % dospělých Američanů z generace Z se hlásí k LGBTQ

ILUSTRA/ČNÍ FOTO - pixabay

Podle nového průzkumu se více než čtvrtina dospělých z generace Z v USA hlásí k lesbám, gayům, bisexuálům, transsexuálům nebo queer lidem, což je více než procento LGBTQ Američanů ve starších věkových skupinách, uvádí NBC News.

Podle zprávy, kterou tento týden zveřejnil Public Religion Research Institute (PRRI), se 28 % dospělých z generace Z, kterou výzkumníci průzkumu specifikovali jako osoby ve věku 18 až 25 let, identifikuje jako LGBTQ. V porovnání s 10 % všech dospělých, 16 % mileniálů, 7 % generace X, 4 % baby boomers a 4 % tiché generace, zjistil institut.

»Pokud jde o LGBTQ identitu, je zcela zřejmé, že dospělí z generace Z vypadají jinak než starší Američané,« uvedla Melissa Deckmanová, výkonná ředitelka PRRI.

Zpráva uvádí, že 72 % dospělých z generace Z se považuje za heterosexuály, 15 % za bisexuály, 5 % za gaye nebo lesby a 8 % za něco jiného.

Výzkumníci také zjistili, že dospělí z generace Z jsou etnicky a rasově rozmanitější než starší generace a méně často se hlásí k zavedeným náboženstvím. Podle průzkumu se dospělí z generace Z spolu s mileniály také častěji označovali za LGBTQ než za republikány.

Nový průzkum společnosti PRRI, kterého se zúčastnilo více než 6600 osob, byl proveden v srpnu a září. Tato zjištění jsou v souladu s výsledky dalších významných průzkumů, včetně průzkumu společnosti Gallup, které ukazují, že generace Z je dosud nejobávanější generací dospělých. Ve svém posledním průzkumu, který byl zveřejněn v únoru loňského roku, Gallup zjistil, že 7,2 % dospělých v USA se hlásí k LGBTQ, včetně téměř 20 % příslušníků generace Z, kterou tento průzkum definoval jako osoby ve věku 19 až 26 let.

(jb)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here