Trump se domnívá, že v případě Bidenova znovuzvolení z USA možná nic nezbude

Bývalý americký prezident Donald Trump se domnívá, že pokud v listopadových volbách zvítězí současný prezident Joe Biden, nezbude ze země za čtyři roky nic.

Ve svém projevu na celostátním sjezdu Libertariánské strany ve Washingtonu 25. května Trump vyzval její příznivce, aby pro něj hlasovali. »Je to velmi důležité, protože se musíme zbavit nejhoršího prezidenta v historii. Společně to dokážeme. A bez toho hrozí, že za další čtyři roky ze země nic nezbude,« tvrdil. Zároveň poznamenal, že pokud vyhraje volby, učiní zástupce Libertariánské strany členem svého kabinetu a jmenuje další libertariány do »vysokých funkcí«.

Kromě toho Trump uvedl, že pokud zvítězí, vytvoří »zvláštní pracovní skupinu, která rychle přezkoumá případ každého politického vězně, který byl nespravedlivě pronásledován Bidenovou administrativou«. »Tak budu moci hned první den ve funkci prezidenta podepsat exekutivní příkaz, kterým jim uděluji milost nebo zmírňuji jejich tresty,« řekl republikán, jehož projev přenášela televize C-SPAN.

Prezidentské volby v USA se budou konat 5. listopadu. Trump již získal potřebný počet hlasů delegátů, aby se stal republikánským kandidátem na prezidenta. Biden, který se uchází o druhé funkční období, si zajistil podporu dostatečného počtu delegátů Demokratické strany. Souboj se podle očekávání odehraje mezi stejnými kandidáty jako před čtyřmi lety, kdy Biden porazil Trumpa usilujícího o znovuzvolení do nejvyššího úřadu v zemi.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy