Home Zahraničí Trump: Svět je na pokraji třetí světové války

Trump: Svět je na pokraji třetí světové války

Svět je na pokraji třetí světové války. Tento názor vyjádřil bývalý americký prezident Donald Trump po útoku na americkou základnu na Blízkém východě.

»K tomuto útoku by nikdy nedošlo, kdybych byl prezidentem, nebyla k němu nejmenší šance. Stejně jako k útoku Íránem podporovaného Hamásu na Izrael, ke konfliktu na Ukrajině by nedošlo. Jsme na pokraji třetí světové války,« napsal Trump na své stránce Truth Social media.

Již dříve tisková kancelář Bílého domu zveřejnila Bidenovo prohlášení, v němž se uvádí, že 27. ledna »tři příslušníci amerických vojenských sil byli zabiti a mnoho jich bylo zraněno při útoku dronu na americké síly umístěné v severovýchodním Jordánsku poblíž hranic se Sýrií«. Ústřední velení americké armády upřesnilo, že 25 vojáků bylo zraněno. Později jordánský ministr komunikací a mluvčí vlády Muhannad al-Mubeidin popřel Bidenovo prohlášení, že americké jednotky byly napadeny na území království. Uvedl, že byla napadena americká základna v syrské čtvrti al-Tanf poblíž jordánských hranic.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here