Home Zahraničí Ukrajina hodlá doplnit řady ozbrojených sil odsouzenými

Ukrajina hodlá doplnit řady ozbrojených sil odsouzenými

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Mobilizace odsouzených se může stát jedním z nástrojů k doplnění stavů ukrajinských ozbrojených sil. Prohlásil to místopředseda výboru Nejvyšší rady pro národní bezpečnost, obranu a rozvědku Jegor Černěv.

»Víte, můj osobní názor je, že toto je jeden z nástrojů, který lze použít. Musíme si však uvědomit, že se musí jednat především o dobrovolnou mobilizaci. Za druhé by ještě měli existovat velitelé, kteří budou souhlasit a měli by rekrutovat odsouzené a chápat, že jsou připraveni pracovat s těmito lidmi,« řekl v komentáři pro agenturu RBC-Ukrajina.

Černěv uvedl, že on osobně » má příslušné žádosti od místních velitelů«. Podle něj existují také výzvy od odsouzených.

Pokud jde o návrh zákona o mobilizaci, poslanec uvedl, že jeho nová verze je lepší, ale sporné body zůstávají. »Je o něco lepší, protože každý ještě slyšel jiné návrhy a ty jsou v návrhu zákona obsaženy, nebo naopak některé normy jsou vypuštěny. Ale stále bohužel ne vše, co jsme navrhovali, ministerstvo obrany zahrnulo. Chceme vyzvat ministerstvo obrany, aby si vyslechlo, proč nebyly zařazeny normy a proč se objevily některé nové. Tady je potřeba slyšet stanovisko autorů a pak rozhodnout,« uzavřel.

Dne 30. ledna předložil ukrajinský kabinet ministrů Nejvyšší radě pozměněný návrh zákona o mobilizaci, jehož první verze vyvolala pobouření veřejnosti a nesouhlas poslanců. Nová verze návrhu zákona obsahuje ustanovení o vojenské registraci dříve odsouzených občanů a také o dobrovolné mobilizaci odsouzených, kteří si odpykávají podmíněný trest.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here