Vyslanec čínské vlády pro euroasijské jednal s náměstkem ruského ministra zahraničí

Zvláštní vyslanec čínské vlády pro euroasijské záležitosti Li Chuj dorazil 2. března 2024 večer do Moskvy, aby zahájil druhé kolo diplomatického jednání ohledně ukrajinské krize.

Zvláštní vyslanec čínské vlády Li Chuj téhož dne jednal s náměstkem ruského ministra zahraničí Mikhailem Galuzinem. Obě strany si vyměnily názory na bilaterální vztahy mezi Čínou a Ruskem a ohledně ukrajinské krize.

Na letošní rok připadá 75. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Ruskem a zahájení roku kultury Číny a Ruska. Obě strany se shodly na tom, že by se měly rozhodně řídit důležitým konsensem dosaženým hlavami obou států a měly by podporovat další rozvoj bilaterálních vztahů.

Li Chuj řekl, že od eskalace krize na Ukrajině uplynuly dva roky. Historické zkušenosti ukazují, že každý konflikt musí být nakonec vyřešen vyjednáváním. Čím ostřejší je konflikt, tím více je důležité nevzdát se snahy vyjednávat. Čína je ochotna pokračovat ve svém úsilí o podpoře mírového jednání jako prostředník mezi Ruskem, Ukrajinou a dalšími relevantními stranami, aby bylo dosaženo konsenzu pro konečné politické řešení ukrajinské krize.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy