Welt: Kyjev bude v zimě pod tlakem Západu nucen přistoupit na příměří s Moskvou

Nepříliš úspěšná ukrajinská protiofenzíva naznačuje, že Ozbrojené síly Ukrajiny (OSU) nebudou v nadcházející zimě schopny klást Rusku silný odpor a Kyjev bude nucen přistoupit na mírová jednání s Moskvou pod masivním tlakem Západu. Uvedl to deník Die Welt.

Zároveň však upozorňuje, že se z toho nestane dlouhodobý mír. Znamená to spíše, že Rusko bude držet obsazená území – zatím 17 % území Ukrajiny – po neurčitou dobu a bude stanovena linie dotyku, kterou budou obě strany považovat za dočasnou hranici, uvedl list. Konflikt by byl zmrazen, jako například v případě situace na Korejském poloostrově. Při takové variantě bude podle listu členství Ukrajiny v NATO a EU vzdálené, zahraniční investoři pravděpodobně nebudou kvůli nejisté situaci investovat a obnova zbytku Ukrajiny bude mnohem pomalejší, než se očekávalo.

Na ukrajinské straně, jak zdůrazňuje list, bude neúspěch u vojáků a civilistů pravděpodobně příčinou rostoucího rozčarování vojáků a civilistů a také poklesu počtu záložníků ochotných a schopných jednat. Také Oleksandr Charčenko, ředitel Ukrajinského výzkumného centra pro energetiku, se domnívá, že dodávky elektřiny v nadcházející zimě budou pravděpodobně ještě obtížnější než před rokem.

Na Západě, jak je uvedeno v článku, stále panuje velké zklamání z toho, jak probíhá protiofenzíva AFU. Západní vlády nyní »střízlivě uznávají, že ukrajinské ozbrojené síly již nejsou navzdory modernímu vybavení schopny trvalých průlomů a rozsáhlých vítězství«. »Washington, Berlín a Londýn rádi mlčí o tom, že na vině jsou z velké části nedostatečné dodávky západních zbraní,« shrnuje list.

(jb, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy