Zpravodajský pracovník Pentagonu rezignoval na protest proti podpoře Izraele ze strany USA

Zaměstnanec americké obranné zpravodajské služby odstoupil z vojenské služby na protest proti podpoře Washingtonu izraelským akcím v pásmu Gazy. Své prohlášení v tomto smyslu zveřejnil na sociální síti LinkedIn.

Podle prohlášení major americké armády Harrison Mann označil důsledky konfliktu v pásmu Gazy za děsivé a přiznal, že nemůže ignorovat jejich souvislost se svými služebními povinnostmi. »Vyvolává to ve mně neuvěřitelný pocit viny a studu,« poznamenal.

Mann uvedl, že »bezpodmínečná podpora Izraele« ze strany USA vedla k »smrti a hladovění desítek tisíc nevinných Palestinců« a hrozila »další eskalací a rozšířením konfliktu«. »Moje práce zde, jakkoli administrativního a drobného charakteru, k této podpoře nepochybně přispěla,« uvedl Mann.

Podle svých slov podal rezignaci k 1. listopadu 2023. List Washington Post vysvětluje, že byla schválena 8. ledna a vstoupí v platnost 3. června.

V březnu rezignovala úřednice amerického ministerstva zahraničí Annelle Shelinová, která dohlíží na otázky lidských práv na Blízkém východě, na protest proti tomu, že washingtonská administrativa podporuje izraelské boje v pásmu Gazy. V říjnu 2023 rezignoval také zaměstnanec ministerstva zahraničí Josh Paul na protest proti »krátkozraké politice« administrativy prezidenta Joea Bidena týkající se konfliktu na Blízkém východě. V lednu 2024 americký list Politico informoval, že zaměstnanci Bílého domu a ministerstva zahraničí začali častěji než v předchozích letech zveřejňovat anonymní dopisy na protest proti bezpodmínečné podpoře Izraele ze strany Spojených států.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy