Bouřky se přehnaly přes východ země, večer a v noci hrozí na většině území

Bouřky, ojediněle s přívalovým deštěm a kroupami, přešly přes východní polovinu Moravy a Slezska. Večer a v noci pak hrozí bouřky vyjma severozápadu postupně na celém území, mohou být i velmi silné. Kvůli srážkám hrozí lokální přívalové povodně. Hladiny mohou výrazněji stoupat hlavně v noci na neděli, a to zejména v pásu táhnoucím se z jižních Čech přes Českomoravskou vrchovinu až po severní horské oblasti. V dnes aktualizované výstraze to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

»Přes východní polovinu Moravy a Slezska postupují bouřky, které mohou být ojediněle s přívalovým deštěm kolem 30 milimetrů, nárazy větru kolem 70 kilometrů za hodinu a kroupami přes dva centimetry,« uvedl dnes dopoledne ČHMÚ.

Během dnešního večera a noci na neděli pak bude podle meteorologů přes část Česka postupovat výrazný bouřkový systém z Bavorska. Ojediněle se mohou vyskytnout nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a kroupy nad tři centimetry, výjimečně kolem pěti centimetrů.

»Přesný postup je stále nejasný, bouřky by měly zasáhnout zejména oblasti jižních Čech, Vysočiny a později večer a v noci na neděli Moravu a Slezsko,« sdělili meteorologové.

Po vydatnějších srážkách budou stoupat hladiny řek, v zasažené oblasti v pásu táhnoucím se z jižních Čech přes Českomoravskou vrchovinu až po severní horské oblasti, by mohly překročit první stupeň povodňové aktivity a na menších tocích především v Jeseníkách ojediněle i druhý stupeň povodňové aktivity.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy